Göz altı morluklarını gidermek için yaptırılan göz altı dolgusunun nasıl bir etkisi vardır? Göz altı morluklarından kurtulmak için yapılan göz altı dolgusunun riskleri nelerdir? Göz altı dolgusundan sonra yapılması gerekenler nelerdir? İşte haberimizin detayları...

 
 

Göz altı dolgusu nedir? Göz altı dolgusu nasıl yapılır?

Cilde nem ve gerginlik veren maddelerin kaybıyla ortaya çıkan sorunlardan biride göz altı morluklarıdır. Estetik kaygı oluşturan bu durum kişinin yorgun, yaşlı ve hasta görünmesine sebebiyet verir. Göz altına ışık dolgusu uygulanarak yapılan bu tedavi acısız ve kısa sürede dermatolog veya plastik cerrahların yaptığı bir uygulamadır.

Uygulama yapılacak bölge antiseptik solüsyon ile temizlenir. Lokal anestestezi yapılır, kapalı uçlu kanüllerle dolgu malzemesi akıtması yapılarak gözaltı bölgesinde hacim artışı sağlanır. 
Uygulama 30 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. 15 ay kadar kalıcı olabilen bu uygulama sürekli yapıldığında kalıcılığı artar. 

Uygulamadan 3 gün önce alkol tüketimi kesilmelidir.  Göz çevresinde aktif uçuk enfeksiyonunun olduğu dönemde göz altı dolgusu yapılmaz. Uygulama öncesinde kullandığınız ilaçlarla alakalı doktorunuzu mutlaka bilgilendirmeniz gerekir.