1- Kırışıklık İlacı Enjeksiyonu yılan zehiridir. YANLIŞ 
 Clostridium BOtulinum bakterisinden elde edilen nöroTOKSinin adıdır. İlaç olarak kullanılmaktadır. Kırışıklık ilacı enjeksiyonu ülkemizde de popüler olan ve kendi adıyla anılan işlemi ile kaz ayağı (göz kenarı), kaş ortası ve alın kırışıklıklarında altın standarttır.
 
2-  Kırışlık ilacı enjeksiyonu  3 kez yaptırdıktan sonra 1 yıl süreyle veya uzun bir süre ihtiyaç duymazsınız. YANLIŞ
Kas üzerindeki etkisi 3-4 aydır, sonra kaslarınız yavaş yavaş çalışmaya başlar. Kırışıklıkların sizi rahatsız etme süresi bundan sonra başlar ve bu kimilerinde 4 ay, kimilerinde 8 ay olabilir. 
 
3-  Kırışlık ilacı enjeksiyonu devamlı yaptırılmaz ise yüzünüz çöker ve daha kötü olur. YANLIŞ 
 Kırışıklık İlacı yaptırdığınız süre içerisinde kırışıklıklarınız geçer ve genç bir görünüme sahip olursunuz. Etkisi geçmeye başladığında mutsuz olmaya ve sanki daha kötü olmuş hissine kapılırsınız. İşlemin vermiş olduğu gençlik ve dinamik görüntünün size alışkanlık yapması olağandır. 
 
4- Dudaklara  Kırışlık ilacı enjeksiyonu yapılırsa dudaklar çok şişer. YANLIŞ 
Dudaklara yapılan işlem çoğunlukla sigara çizgisi denilen dikey çizgilerin ortadan kaldırılmasına yöneliktir. Bunlara yapılan işlem, çizgilerin oluşmasını engelleyecek ama * konuşmayı bozmayacak * seviyede olmalıdır. Dudaklarda belirgin bir şişlik oluşturmaz. 
Dudakta ki çirkin şişkinlik, muhtemelen dudağa yapılan yanlış ve çok fazla dolgudan oluşmaktadır. 
 
5- Koltuk Altı aşırı terlemelerinde kullanılan aynı ilaç terlemeyi engellemesi sağlığı kötü etkiler. YANLIŞ 
Aşırı terlemenin önlenmesi gereksiz sıvı ve mineral kaybını engelleyeceğinden daha sağlıklı olacaktır. Gerekli terleme başka terbezlerimizden sağlanacaktır. 
 
6-  Kırışlık ilacı enjeksiyonu yaptıranların yüzü maske gibi oluyor ve çok belirgin  bakışları var. YANLIŞ 
Bunun nedeni tamamen hastanın ve doktorun isteğiyle ilişkilidir. Doktor istemezse hiçbir şekilde olmaz. 
 
7-  Kırışlık ilacı enjeksiyonu sadece yaşlı kişilere yapılır. YANLIŞ 
İşlem 18-65 yaş arası güvenle uygulanabilinecek bir ilaçtır. 65 yaş üstünde çok etkili olmayacağı söylenebilir. Kırışıklıklar derinleşmeden yapılacak olan işlem çok daha doğal olmaktadır. Yaşlı veya gençlerde düşük konumdaki kaşlar için de  Kırışıklık İlacı sıklıkla kullanılmaktadır.