Yüz Germe

 

Yaşlanmanın ilk belirtilerini ne yazık ki ilk olarak yüz bölgemizde hissediyoruz.  Yer çekimine karşı koyamayan yüz cilt dokusu ve yüzümüzdeki hacmin azalması yaşlanmanın başlamış olduğunu bize gösterir. Yüzünüzü yenilemek ve gençleştirmek ve hatta zamanı durdurmak istiyorsanız sizin için bu operasyon uygun olabilir.

Yüz Germe Ameliyatı

Yüz germe ameliyatında sadece yüz bölgesi değil, aynı zamanda yüz ve boyun derisindeki sarkıklık ve hatta varsa çene altındaki yağlanma yok edilerek, bütün yüze derialtı dokusu takviye edilme suretiyle yapılabilir.

Facelift veya rhytidectomy olarak da geçen yüz germe ameliyatları Este Clinica Efes bünyesinde farklı yöntemler ve teknikler kullanılarak da yapılabilmektedir. Kliniğimizde kullandığımız klasik yüz germe ve iple yüz germe tekniğinden oldukça güzel dönüşler alıyoruz. 

İple yüz germe tekniğini, geleneksel yüz germe tekniği ile karşılaştırma yaptığımızda, etkisinin daha yüksek olduğunu gözlemlediğimiz ve iyileşme süresinin daha kısa olmasından kaynaklanan pek çok avantaja sahiptir.

İple yüz germe operasyonu sonrasında yüzünüz daha sıkı ve genç bir görünüme sahip olacağından bu teknik son yılların en çok tercih edilen metodu haline getirmiştir.
Operasyonlarda ayrıca gereken bölgelere yağ transfer sistemi ile yağ enjekte edilebilir. Hangi yüz germe tekniğinin sizin için uygun olduğuna doktorunuz karar verecek ve uygulamayı yapacaktır.